ÖZ GEÇMİŞİM

1969 Yılında Kırıkkale'de doğdum. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümü'nde 1 yıl okuduktan sonra 1990 da girdiğim Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden 1994 yılında mezun oldum. 

PROFESYONEL HAYATIM

Üniversitenin ilk yılından itibaren çalışmaya başladım. Okul içinde açılan sınavı kazanarak Rıfat Aras hocam sayesinde spikerliğe başladım. Sayısız organizasyonda gönüllü sunuculuk, belediye Hastanesi'nde gönüllü hemşirelik yaptım. Bu arada Libya Kültür'deki kursa katılarak makrome eğitimi aldım. 1992'de Türkiye Polis Radyosu'na spiker olarak başladım. 1994-95 te Trt'de 25. Saat isimli programla televizyona adım atmış oldum. Daha öncesinde bir boya firmasının Yedi Renk isimli televizyon projesinde ve Anadolu Üniversitesi'nde çekilen makarna programında görev almıştım ama gerçek manada televizyonculuğa Rahmetli Ali Atakul'un prodüktörlüğünü yaptığı 25.Saat'le başladım. 

1995-97 Arasında çeşitli kozmetik firmalarında organizasyon yöneticiliği yapıp, binlerce kişiye motivasyon ve pazarlama teknikleri dersleri verdim.

Ardından Ortadoğu Amme İdaresi'nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirdim. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Francihising müdürlüğü yaptım.

TRT Gap'ta çeşitli programlar sundum, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalıştım, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yaptım. 2006 yılında ise Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sundum. Samanyolu TV'de "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları da sundum. Daha sonra ise Kanal 7'de yayınlanan "Hayatın İçinden" isimli programı da sundum. "Kimse Yok mu?" ile birlikte olarak TRT'de "Gün Başlıyor" programını sundum. Yaşadıklarımı, izlenimlerimi ve deneyimlerimi 3 kitapta yazdım. Şiir albümlerim ve şarkılarım bulunmaktadır. Çocuklar için masallar yazdım. Filiz Sabuncu'nun iki masalının da bulunduğu "İkbal'den Masallar" çocuklar tarafından çok beğenilmiştir.